V. Kačialovas1875 metais vasario 11 d. Vilniuje (tuometinėjė Vilnioje ) stačiatikių šventiko Joano Šverubovičiaus šeimoje gimė žymus aktorius VASILIJUS KAČIALOVAS, kurio vardu pavadinta mūsų gimnazija. Jis mokėsi 1-ojoje Vilnios berniukų gimnazijoje ir dalyvavo mėgėjiško teatro veikloje, pelnė talentingo skaitovo bei aktoriaus reputaciją. Sėkmingai baigęs gimnaziją, aštuoniolikmetis jaunuolis išvyko į Sankt Peterburgą ir iš pradžių įstojo į universitetą studijuoti teisės, o vėliau buvo priimtas į Maskvos dramos teatro trupę.
Įdomus faktas: praėjus 100 metų, 1975 m., buvo įkurta mūsų mokykla.
KAČIALOVO DIENOS – svarbiausia mūsų gimnazijos šventė, kurią tradiciškai minime vasario pradžioje. Jos metu yra apdovanojami geriausi mokiniai, mokytojai, tėvai ir mokyklos rėmėjai bei draugai.
Šiais metais nuspręsta šventę perkelti į pavasarį, kad galėtume ją švęsti pagal visas tradicijas.