Vilniaus
Vasilijaus Kačialovo gimnazija

Turbūt daugelis, išgirdę žodžius „lietuvių literatūra“, pagalvos apie kaimą, jo peizažą, sodiečio gyvenimą, buitį, papročius ir tradicijas. Išties, nedaug yra buvę lietuvių rašytojų, poetų, kūrusių apie miestą, rašiusių apie miestiečio gyvenimą, miesto detales. Tačiau viena iš jų – tai Judita Vaičiūnaitė – viena iš pirmųjų rašytojų, poetizavusių miestą ir jo kultūrą, nerašiusių apie nykstantį kaimą.

IVA klasėje, nagrinėdami šios poetės gyvenimą ir kūrybą, žavėjomės jos talentu: gebėjimu meniškai ir subtiliai eilėraščiu perteikti miesto gyvenimą, jo ritmą, nuotaiką. Stebėjomės, kaip Judita Vaičiūnaitė poezijoje perteikė architektūros detales, jas poetizavo. Juk dažnai žingsniuoji Gedimino prospektu ar Tymo kvartalu, tačiau akis neužkliūva už subtilių, meniškų ir išraiškingų pastatų detalių, dėmesio neatkreipi ir į gatvės grindinį. Tai pastebėti gali tik talentingo menininko akis, žvitrus žvilgsnis.

IVA klasės abiturientes Dariją J., Dariją N. Ir Margaritą Z. įkvėpė Juditos Vaičiūnaitės eilėraštis „Kavinukas su pastoralėm“. Merginos nutarė parengti projektinį darbą – padaryti eilėraščio vizualizaciją vaizdu ir garsu. Gimnazistės darbą atliko puikiai – meninė įtaiga, rafinuota maniera, puikiai parinkti vaizdai ir muzikinė užsklanda derėjo su eilėraščio turiniu, nuotaika ir idėja. Džiaugiamės, jog ši lietuvių literatūros poetė nepaliko abejingų ir kviečiame pasižiūrėti gimnazisčių parengtą projektą – audiovizualinį darbą „Kavinukas su pastoralėm“.

Tėvų linija

Tėvų linija

Nuorodos