VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTĖ – ANNA ALEKSIUK (111 KABINETAS)

 

Darbo laikas:

Savaitės diena Darbo laikas Pietų pertrauka
Pirmadienis

08:00-17:00

11:00-11:30

Antradienis

08:00-15:30

11:00-11:30

Trečiadienis

08:00-15:30

11:00-11:30
Ketvirtadienis

08:00-15:30

11:00-11:30
Penktadienis

08:00-15:00

11:00-11:30

KONTAKTAI: tel.+370 69877098 ; el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pagrindinis mokinių sveikatos priežiūros mokykloje tikslas-išsaugoti ir stiprinti mokinių sveikatą, organizuojant ir įgyvendinant priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktiką. Specialisto funkcijos.

 


 

VESOC sprendimu veido kaukės yra privalomos visiems ugdymo įstaigose esantiems vaikams. Pateikiame pagrindinę informaciją dėl kaukių dėvėjimo mokiniams:

  • būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną;
  • rekomenduojama dėvėti skydelį asmenims, turintiems neįgalumą bei dėl savo sveikatos būklės negalintiems dėvėti kaukių ar jei  jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei;
  • rekomenduojama nevykdyti kontaktiniu būdu interaktyvių veiklų, kurių negalima atlikti dėvint kaukes (pvz., susijusių su sportu, dainavimu, šokimu ir pan.). O jei vykdoma, tarp mokinių turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas.

Primename, kaip saugiai reikia dėvėti medicininę ir daugkartinė veido kaukes:

Taip pat rekomenduojame:

  • esant galimybei turėtų pakaitinę daugkartinio dėvėjimo veido kaukę. Jei naudojama nauja veido kaukę, nedėvimą svarbu laikyti uždarame maišelyje;
  • vienkartinėms kaukėms sudrėkus, jas rekomenduojama keisti , o po kiekvieno naudojimo reikia išmesti į uždarą šiukšliadėžę.

 


 

Pokyčiai dėl izoliacijos termino ir atskirai vaikų izoliavimo ugdymo įstaigose
Trumpėja izoliacijos trukmė, specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms (informacijos papildymas)

Teikiame reagavimo į COVID-19 susirgimo algoritmus. Informuojame apie pagrindinius pasikeitimus:
- trumpėja izoliacijos laikotarpis iki 10 d. Asmenims, norintiems susitrumpinti izoliaciją, galimas PGR tyrimas ne anksčiau 7 izoliacijos dieną ir iškart gavus atsakymą, galima grįžti į ugdymo įstaigą;
- klasėje po teigiamo kaupinių ar savikontrolės tyrimo atvejo, nesergantys mokiniai gali tęsti ugdymą ir nesiizoliuoti, jei testuosis savikontrolės greitaisiais antigeno testais (GAT) pagal OV sprendime nurodytą eigą: GAT iškart + GAT po 48 / 72 val. + GAT po 48 val.

Izoliacija, kai klasės mokiniai nesitiria profilaktiškai

Izoliacija, kai klasės mokiniai tiriasi savikontrolės greituoju antigeno testu

SVARBU! DĖL PGR TYRIMO MOKINIAMS ATLIKIMO. Informuojame, kad mokinys gavęs teigiamą savikontrolės tyrimo rezultatą (atlikus greitojo antigeno testą), yra laukiami Vilniaus mobiliajame punkte (Gerulaičio g. 1) atvykstant iš karto užsiregistravus (1808.lt, tel.: 1808) PGR tyrimui ir gavus patvirtinančią registracijos žinutę.

 


 

Pasaulinei COVID-19 pandemijai besitęsiant, kitos užkrečiamos ir ne ką mažiau pavojingos ligos tarsi pasitraukė į antrą planą. Viena jų – tymai. Ši liga itin pavojinga, nes lengvai plinta visuomenėje, gali sukelti komplikacijas, o nepakankamos skiepijimo apimtys lemia kylančius protrūkius. Tačiau svarbiausia nepamiršti, kad tymai – efektyviai skiepais valdoma infekcija!

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau", rūpindamasis vilniečių sveikata ir saugumu, parengė informacinį straipsnį bei vizualą tymų prevencijos tema (jį rasite laiško prisegtuke).

Daugiau informacijos vilniussveikiau.lt

 


 

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai parengė nuotoliniu būdu naudotis skirtą medžiagą mokiniams ir jų tėvams (globėjams). Visa informacinė-metodinė medžiaga apima skirtingas sveikatos ugdymo sritis: sveikatai palankią mitybą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžius ir emocinę sveikatą.