SVARBU! Nuo 2022 m. vasario 23 d. keičiasi tvarka dėl izoliacijos taikymo. Informuojame, kad vadovaujantis Taisyklių pakeitimais izoliuotis privalo tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID-19 tyrimo rezultato. Sąlytį su sergančiuoju ugdymo įstaigoje turėję asmenys izoliuotis neturi, tačiau jiems taikoma rekomendacija testuotis GAT. Persirgusiems asmenims, kai nuo laboratorijoje patvirtinto teigiamo SARS-CoV-2 PGR / antigeno testo praėjo ne daugiau nei 90 dienų testuotis nerekomenduojama.

Asmenims, kurie sutinka testuotis GAT pagal teisės aktuose nustatytą algoritmą ugdymo įstaigoje nustačius COVID-19 ligos atvejį: pirmasis testas atliekamas iš karto po patvirtinto ligos atvejo, antrasis – po 48 / 72 val. ir trečiasis – dar po 48 val. (arba artimiausią darbo dieną, jei neįmanoma išlaikyti nustatyto testavimo dažnumo). Jeigu sąlytį turėjęs asmuo yra testuotas 24 val. laikotarpiu iki pirmojo testo organizavimo klasėje, šis testas įskaitomas kaip pirmas testas algoritme.

Pajutus COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) simptomus, nedelsiant izoliuotis ir rekomenduojama registruojantis PGR / greitojo antigeno testo tyrimo atlikimui tel. 1808.


 

Bendra informacija

GP greitieji antigeno testai

Savitestavimo tvarka

Informacija atnaujinta 2022-01-14


 

Информация о заболевшем ребенке

Если ребенок заболевает COVID-19, родители (опекуны) отправляют выписку о заболевании, размещенную на странице esveikata.lt, специалисту здравоохранения гимназии по электронной почте Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

 


 

Pokyčiai dėl izoliacijos termino ir atskirai vaikų izoliavimo ugdymo įstaigose
Trumpėja izoliacijos trukmė, specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms (informacijos papildymas)

Teikiame reagavimo į COVID-19 susirgimo algoritmus. Informuojame apie pagrindinius pasikeitimus:
- trumpėja izoliacijos laikotarpis iki 10 d. Asmenims, norintiems susitrumpinti izoliaciją, galimas PGR tyrimas ne anksčiau 7 izoliacijos dieną ir iškart gavus atsakymą, galima grįžti į ugdymo įstaigą;
- klasėje po teigiamo kaupinių ar savikontrolės tyrimo atvejo, nesergantys mokiniai gali tęsti ugdymą ir nesiizoliuoti, jei testuosis savikontrolės greitaisiais antigeno testais (GAT) pagal OV sprendime nurodytą eigą: GAT iškart + GAT po 48 / 72 val. + GAT po 48 val.

Izoliacija, kai klasės mokiniai nesitiria profilaktiškai

Izoliacija, kai klasės mokiniai tiriasi savikontrolės greituoju antigeno testu

SVARBU! DĖL PGR TYRIMO MOKINIAMS ATLIKIMO. Informuojame, kad mokinys gavęs teigiamą savikontrolės tyrimo rezultatą (atlikus greitojo antigeno testą), yra laukiami Vilniaus mobiliajame punkte (Gerulaičio g. 1) atvykstant iš karto užsiregistravus (1808.lt, tel.: 1808) PGR tyrimui ir gavus patvirtinančią registracijos žinutę.

 


 

VESOC sprendimu veido kaukės yra privalomos visiems ugdymo įstaigose esantiems vaikams. Pateikiame pagrindinę informaciją dėl kaukių dėvėjimo mokiniams:

  • būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną;
  • rekomenduojama dėvėti skydelį asmenims, turintiems neįgalumą bei dėl savo sveikatos būklės negalintiems dėvėti kaukių ar jei  jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei;
  • rekomenduojama nevykdyti kontaktiniu būdu interaktyvių veiklų, kurių negalima atlikti dėvint kaukes (pvz., susijusių su sportu, dainavimu, šokimu ir pan.). O jei vykdoma, tarp mokinių turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas.

Primename, kaip saugiai reikia dėvėti medicininę ir daugkartinė veido kaukes:

Taip pat rekomenduojame:

  • esant galimybei turėtų pakaitinę daugkartinio dėvėjimo veido kaukę. Jei naudojama nauja veido kaukę, nedėvimą svarbu laikyti uždarame maišelyje;
  • vienkartinėms kaukėms sudrėkus, jas rekomenduojama keisti , o po kiekvieno naudojimo reikia išmesti į uždarą šiukšliadėžę.